ZAPRASZAMY NA WARSZTATY MAKRAMY W TRÓJMIEŚCIE

Makrama to świetna technika tworzenia dekoracji i biżuterii, która szturmem zdobywa serca architektów wnętrz, projektantów i rękodzielników.

Podczas warsztatów w kameralnej atmosferze stworzymy ozdobę na ścianę (lub na drzwi, okno – przeznaczenie ogranicza w zasadzie wyobraźnia) w klimacie boho, wykonamy ją poprzez oplatanie metalowej obręczy. Pokażemy Ci podstawowe węzełki oraz jak wykonać ich kombinacje dla spektakularnego efektu.

DLA KOGO SĄ NASZE WARSZTATY?

Na naszych warsztatach odnajdą się osoby początkujące, dla których jest to pierwsze zetknięcie z pleceniem sznurków. Cierpliwie wytłumaczymy i pokażemy jak poprawnie wykonać węzły, jeśli to konieczne – kilkukrotnie 😉 Na początek polecamy warsztaty:

 1. Kwietnik
 2. Makrama na kijku #1
 3. Makramowa siatka

W dalszej kolejności, gdy już masz za sobą pierwsze węzełki (lub wiesz, że masz dryg do takich ręcznych robótek) proponujemy większe i bardziej skomplikowane projekty:

 1. Łapacz snów
 2. Makrama na kijku #2
 3. Mikromakrama – kolczyki
 4. Poszewka poduszki
 5. Bieżnik na stół

TERMINY

ZAPISY

Warsztaty odbywają się  po wcześniejszych zapisach (jeśli nie możesz pojawić się w wybranym terminie to nic straconego – napisz do nas i wspólnie ustalimy odpowiadającą Ci datę).

 • Zapisz się mailowo – pod adresem sklep@rekodzielnia.com.pl w tytule podając Nazwę i datę warsztatów.
 • W przypadku niezebrania się wystarczającej grupy zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów.

OPIS WARSZTATÓW

Makramowe kwietniki
 1. Kwietnik
  Czas trwania ok. 2 godz.
  Koszt 60 zł

To jeden z najfajniejszych pierwszych projektów – szybko widać efekt, a wartość użytkowa takiego kwietnika sprawia, że chce się więcej i więcej. W końcu nasze rośliny zasługują na piękną oprawę, z doświadczenia widzę, że lepiej rosną 🙂

 1. Makrama na kijku #1
  Czas trwania ok. 2-2,5 godz.
  Koszt 80 zł

Pierwsze koty za płoty – przy tworzeniu tej makramy nauczysz się kilku absolutnie najpotrzebniejszych splotów wykorzystywanych w tej technice. Począwszy od mocowania sznurków na kijku, na wyborze ich efektownego zakończenia skończywszy. Duma z siebie gwarantowana!

 1. Makramowa siatka
  Czas trwania ok. 2-2,5 godz.
  Koszt 80 zł

Efektem warsztatów jest ozdoba o zdecydowanie użytkowym charakterze – modna torebka – siatka z dużymi oczkami. Przyda się na zakupach czy na plaży, po wszyciu pasującej podszewki będzie Ci towarzyszyć dosłownie wszędzie.

Łapacz snów – makrama na kole
 1. Łapacz snów
  Czas trwania ok. 2,5-3 godz.
  Koszt 120 zł

Razem stworzymy niepowtarzalną ozdobę ściany – makramowy łapacz snów zawieszony na kole wykonanym z drewnianej sklejki. Dla chętnych jest możliwość personalizacji obręczy i umieszczenia imienia w kole (opcja dodatkowo płatna 25 zł, konieczna informacja minimum 7 dni przed warsztatami ze względu na konieczność zamówienia spersonalizowanej obręczy!)
Łapacz wspaniale ozdobi sypialnię, pokoik dziecięcy lub będzie przyciągającą wzrok dekoracją dowolnego miejsca domu.

 1. Makrama na kijku #2
  Czas trwania ok. 3 godz.
  Koszt 120 zł

Drugie podejście do makramy na kijku to bardziej skomplikowany wzór, generalna powtórka z podstawowych węzłów i pokazanie wariacji na ich temat. Tworzymy przykuwającą uwagę dużą pracę, którą możesz rozbudować według swojej inwencji – na tym etapie już na pewno będziesz mieć swoje pomysły, praca ze sznurkiem inspiruje!

Mikromakrama – kolczyki wykonane w tej technice
 1. Mikromakrama – kolczyki
  Czas trwania ok. 2,5-3 godz.
  Koszt 90 zł

Warsztaty dla dociekliwych i chcących się sprawdzić w makramie w wersji mikro. W standardowych pracach używamy głównie sznurków o średnicy 3-5mm – w mikromakramie są to praktycznie nici, o grubości około milimetra. Przyda się więc dobry wzrok i/lub okulary 🙂