22Maj/18

10% rabatu z okazji Dnia Mamy

Już w sobotę święto naszych Mam, z tej okazji aby ułatwić Wam znalezienie idealnego podarunku dla tych wyjątkowych kobiet przygotowałyśmy dwie promocje.

Aż do końca tego tygodnia czyli do niedzieli 27.05 po wpisaniu kodu MAMA2018 otrzymujecie zniżkę 10% na wszystkie nasze produkty. Znajdzie się biżuteria dla mam gustujących w naturalnym klimacie (len, bursztyn, kamienie) oraz dla fanek wielokolorowych dodatków.

W sobotę 26.05, czyli w sam Dzień Matki, organizujemy warsztaty z tworzenia podstaw biżuterii. Zapraszamy Was do zapisywania się wraz z mamami – spędzicie razem czas świetnie się bawiąc i tworząc wspólnie pierwsze bransoletki i kolczyki. Aby jeszcze bardziej Was zachęcić – druga osoba w parze otrzymuje zniżkę 50% na warsztaty. Gorąco polecamy!

Szczegóły dotyczące warsztatów znajdziecie na stronie Warsztaty

15Maj/18

Mikro makrama – nietuzinkowa biżuteria

Większości z Was makrama kojarzy się na pewno z babcinymi kwietnikami i ściennymi sowami. Jeszcze kilka lat temu były to główne skojarzenia z tą techniką wyplatania ozdób ze sznurka. Te czasy jednak już zdecydowanie minęły i makrama dumnie wraca do świata DIY dając nam nowe inspiracje i możliwości 🙂 Kwietniki i ozdoby na ścianę znów mają się świetnie i są kwintesencją stylu boho (uwielbiamy te makramowe ścianki weselne – cudo!)

My jednak chciałybyśmy pokazać Wam nasze wykorzystanie tej techniki w wydaniu mikro. Continue reading

08Maj/18

Warsztaty tworzenia biżuterii – maj i czerwiec 2018

W zakładce Warsztaty znajdziecie zaktualizowaną listę najbliższych dostępnych terminów naszych zajęć. Gorąco zapraszamy!

Warsztaty trwają ok. 2 godzin i odbywają się w kameralnych grupkach dlatego mamy możliwość poświęcenia maksymalnej uwagi każdemu z uczestników.

W maju i czerwcu prowadzimy zajęcia o następującej tematyce:

  • Podstawy tworzenia biżuterii
  • Beading
  • Makrama w biżuterii
  • Haft sutasz
  • Sznury koralikowo-szydełkowe

Wszystkich serdecznie zapraszamy – szczegóły na stronie Warsztatów

 

02Lis/15

Jak zrobić bransoletkę? – warsztaty w listopadzie

W tym roku chciałbyś lub chciałabyś z okazji Mikołajek lub Świąt Bożego Narodzenia obdarować najbliższych samodzielnie wykonanymi ozdobami? Teraz jest najlepszy moment by o tym pomyśleć!

Zapraszamy na nasze listopadowe warsztaty tworzenia biżuterii i innych ozdób. Pokażemy na nich krok po kroku jak stworzyć kolczyki, bransoletkę czy broszkę, a nawet jak kreatywnie ozdobić bombkę! Poniżej proponowane daty:

3.11  podstawy – wisiorek i kolczyki
7.11  beading – kolczyki rivoli
10.11 szyjemy broszkę z filcu   
14.11 sznury koralikowo-szydełkowe   
17.11 bransoletka z rzemykami   
21.11 ozdobna bombka choinkowa   
24.11 podstawy makramy – shamballa   
28.11 sznur szydełkowy – ukośnik 

Zapisz się mailowo pod adresem sklep@rekodzielnia.com.pl lub przyjdź do nas osobiście.
Jeśli nie pasują Ci nasze terminy to nic straconego – odezwij się i wspólnie ustalimy datę Twoich warsztatów.

Serdecznie zapraszamy!
Ela i Aga

25Kwi/15

Wzory na bransoletki koralikowe

… czyli jak to wszystko ugryźć?

Ponieważ po prowadzonych przez nas warsztatach pojawiają się pytania o wzory na bransoletki koralikowo-szydełkowe, skąd je właściwie brać i jak czytać schematy postanowiłyśmy zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu 🙂

Jak obliczyć ile koralików potrzeba na bransoletkę?

Jest prosty wzór, dzięki któremu dowiemy się jak długi rząd koralików należy nawlec;

ilość koralików w rzędzie * długość bransoletki = długość w cm, którą należy nawlec

np. 6 koralików w rzędzie (np. jak w podstawowej sekwencji 2a1b2a1b) * 15cm = 90cm

Zawsze jednak warto nawlec odrobinę więcej koralików np. 10cm, bo nie ma nic gorszego niż odkrycie, że oszacowana przez nas długość jest za krótka;)

Jak czytać schemat?

Na schematach z programu db-bead w pierwszej kolejności mamy pokazany wzór (Szkic, Draft) tak, jak go nawlekamy, dalej wzór z uwzględnieniem ‚skrętu przy nawlekaniu’ (Poprawiony szkic, Corrected) i na koniec – symulację, jak wzór będzie prezentować się na bransoletce.

Przy nawlekaniu najbardziej istotna jest ilość koralików w rzędzie czyli pol. Średnica, ang. Circumference. Ta liczba określa, dla jakiej ilości koralików w rzędzie został zaprojektowany wzór i tylko przy tej ilości będzie miał zastosowanie.

Koraliki nawlekamy na nitkę według listy koralików (List of beads) zaczynając od góry przechodząc do końca oraz powtarzając takie sekwencje tyle razy, aby osiągnąć długość nam potrzebną. Ważne jest jednak aby dowlec sekwencję do końca, inaczej wzór się nam pogubi.

Gdzie można znaleźć wzory i schematy?

Nieocenionym źródłem jest oczywiście internet i nasza wyobraźnia;) poniżej zamieszczam linki do blogów i stron, na których są umieszczone schematy do bransoletek koralikowo-szydełkowych.
Wkrótce też możecie spodziewać się naszych wzorów umieszczonych na tym blogu;)

Weraph
Malena Z
Tiffany Woodson

30Mar/15

Kamienie – Howlit


Howlit to obecnie bardzo popularny kamień jubilerski ze względu na łatwość obróbki, duże możliwości barwienia a przy tym atrakcyjną cenę. Jest to kamień z grupy krzemianów, którego nazwa pochodzi od nazwiska chemika Henry’ego Howa. Mineralog ten był pierwszym, który określił skład chemiczny tego minerału i opisał go.
Naturalnie howlit występuje w postaci mlecznobiałego minerału z brązowymi lub czarnymi żyłkami. W sprzedaży znajdują się też kamienie często barwione na intensywne kolory (od żółtego po czarny) w najróżniejszych kształtach – w naszej ofercie znajdziecie gwiazdki, krzyżyki, słonie, rybki z tego kamienia a także bardziej klasyczne formy – kulki, kostki czy dyski. Według popularnych wierzeń howlit broni swego właściciela przed agresją, może być też pomocny w zdobywaniu wiedzy i systematycznej nauce, gdyż uczy cierpliwości.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia tych kamieni oraz biżuterii, którą stworzyłyśmy w Rękodzielni z wykorzystaniem howlitu.
Howlitowe czaszki, do kupienia na stronie http://www.sklep.rekodzielnia.com.pl/pl/c/MINERALY/59